Dobrý deň, chcem sa spýtať, či v Bratislave môžem vytriedený plastový odpad hodiť do žltého kontajnera kdekoľvek, ak mám v BA trvalý pobyt, resp. či sú tieto kontajnery vyhradené vždy iba pre obyvateľov ulice, na ktorej sú umiestnené. (A.B.)
Na celom Slovensku, nielen v Bratislave, platí, že vytriedený odpad by ste mali vyhodiť do zbernej nádoby, ktorá prislúcha vášmu domu, pretože odvoz je dimenzovaný na predpokladaný objem odpadu. Ak by odpad končil náhodne v rôznych zberných nádobách v rôznych častiach mesta, mohlo by sa stať, že niekedy by boli nádoby preplnené, inde poloprázdne a pravidelný odvoz odpadu by sa nedal efektívne zabezpečiť.
Nepoznáme dôvod, pre ktorý sa o túto otázku zaujímate, môžeme predpokladať, že nemáte k dispozícii zbernú nádobu pri dome, prípadne sú nádoby preplnené.
V oboch prípadoch je situácia riešiteľná tým, že oslovíte mesto/obec, aby vec preskúmali a v prípade potreby zabezpečili pristavenie zberných nádob, alebo navýšili ich počet. Ako postupovať pri žiadosti o navýšenie počtu kontajnerov na triedený odpad.
Ak ide o odpad z podnikania, ani ten nemá nemá končiť v komunálnom odpade (či už triedenom alebo zmesovom).
Spoločnosť musí zabezpečiť odpad z podnikania iným, ako obecným prúdom. Napríklad zmluvou so zberovou spoločnosťou.
Samozrejme, ak v administratívnej budove sídli napr. 30 firiem, je nemysliteľné, aby na dvore bolo 30 sád kontajnerov.
Vtedy je to zvyčajne riešené cez vlastníka budovy, ktorý objedná službu zberovej spoločnosti a jednotlivým nájomníkom to rozúčtuje.
Záleží na tom, ako je postavená zmluva o prenájme medzi nájomcom a prenajímateľom.
Záleží nám na tom, aby sme triedili viac a správne. Partnerom webu smeti.sme.sk je ENVI - PAK.
Máte otázku?
Nenašli ste informácie, ktoré ste hľadali? Napíšte nám, pokúsime sa získať odpoveď . Poslať otázku